خانه / موفقیت / آشتی با خود در خودشناسی (قسمت اول)
آشتی با خود در خودشناسی
آشتی با خود

آشتی با خود در خودشناسی (قسمت اول)

آشتی با خود در خودشناسی (قسمت اول)

 

دانلود پادکست صوتی آشتی با خود

 

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در خودشناسی باید انجام دهید سر زدن و رسیدگی به خودتان یا آشتی با خود می‌باشد.تصور کنید با فردی آشنا شدید.چگونه او را بیشتر می‌شناسید؟چگونه نیازهای او را بهتر درک می‌کنید؟چگونه می‌توانید بهتر و بیشتر به او کمک کنید؟یکی از روش‌های شناخت بهتر افراد ارتباط بیشتر با آن‌هاست.ارتباط مستمر و طولانی.حال که قرار است خودتان را بیشتر بشناسید باید رفت آمد و ارتباط با خودتان را زیاد کنیدیا با اصلاح آشتی با خود داشته باشید.

 

شاید الآن با خودتان بپرسید خوب باید دقیقاً چه‌کار انجام دهم؟!در ادامه می‌خواهم یک تکنیک خوب و کاربردی را برایتان بازگو کنم.اما قبل از آن می‌خواهم حسابی شمارا مقابله خودتان قرار دهم! ما بارها در این مورد صحبت کرده‌ایم که چرا باید خود را به‌خوبی بشناسیم و فواید این خودشناسی چیست؟!سعی کنید از امروز خودتان را به‌عنوان فردی که برایتان بسیار عزیز است نگاه کنید.از خودتان همانند عزیزترین فرد زندگی‌تان مراقبت کنید.شاید در این مرحله فکر کنید که نــــه!!این کار پر از غرور و خودخواهی است.اما در قسمت آخر اهمیت این موضوع برایتان ملموس‌تر می‌شود.

 

فعلاً تا این حد بدانید که وقتی یک لیوان خودش پر نشده باشد سر زیر نمی‌شود درنتیجه ما ابتدا باید از درون پر شویم تا به بیرون سرریز شویم.شما باید طوری با خودتان رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.باید آشتی با خود کنید.خوب در این جمله عمیق می‌شوم.باید جوری به خودتان احترام بزارید که دوست دارید دیگران به شما احترام بگذارند.وقتی شما برای شخص خودتان حتی ۱ دقیقه هم در روز وقت نمی‌گذارید وقتی به خودتان احترام نمی‌گذارید وقتی خودتان را دوست ندارید وقتی برای خودتان ارزش قائل نیستید چگونه این انتظار را از بقیه می‌توانید داشته باشید!پس همیشه به یاد داشته باشید با خودتان جوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.حال به سراغ تکنیک می‌رویم.

حتما این مطلب را هم ببینید
دعا | چیست چرا چگونه ؟؟؟

 

تکنیک ۱ دقیقه‌ای این کار را هرلحظه از روز و شب می‌توانید انجام دهید. مرحله اول_چشمانتان را ببندید و سه نفس عمیق بکشید مرحله دوم:از خودتان بپرسید چگونه می‌توانید کاری کنید که وضعیتم از حالا بهتر باشد؟ مرحله سوم:به‌خوبی به جواب‌های درونی فکر کنید و بهترین را انجام ‌دهید.

 

بگذارید یک دقیقه به روشی که شمارا آرام‌تر و سرحال‌تر می‌کند فکر کنید.شاید ندای درونی به شما بگوید  که یک لیوان چای برای من بریز یا بگوید موزیک موردعلاقه‌تان را گوش کنید.یا چند قدم پیاده‌روی کنید.توجه داشته باشید سؤال شما این است که چگونه وضعیت الآن خود را بهبود ببخشید.به این معنی که الآن که من دارم این مطالب را برایتان تایپ می‌کنم چشمانم را می‌بندم و میگوییم چه چیزی حال مرا بهتر می‌کند؟و احساس می‌کنم هوس  کیک شکلاتی که دیشب خریدم را کرده‌ام.پس چند دقیقه از کارم دست می‌کشم و به خودم می‌رسم.

وقتی به خودمان بیشتر رسیدگی می‌کنیم با با خودمان آشتی می‌کنیم  نسبت به بقیه کمتر عصبی  می‌شویم و بیشتر خوشحال هستیم.وقتی بیشتر خوشحال هستیم بهتر کار می‌کنیم و با اطرافیان برخورد بهتری داریم.در چند قسمت بعدی این مقاله نتایج اهمیت به “خود”  را برایتان بیشتر باز می‌کنم.در آنجا متوجه می‌شوید چگونه با دوست داشتن خود می‌توانید دیگران را دوست داشته باشید.متوجه می‌شوید تکنیک یک‌دقیقه‌ای چگونه حال “من” و “تو” و “ما” را به طرز عجیبی خوب می‌کند.

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

کارما چیست؟

قانون کارما چیست؟

قانون کارما چیست       حتما پادکست صوتی بالا  رو دانلود کنید  قانون کارما …

یک نظر

  1. مسیحا خانوم

    خیلی خوب بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست