خانه / نقشه گنج / تئوری انتخاب
انتخاب در زندگی
انتخاب در زندگی

تئوری انتخاب

انتخاب در زندگی

 

 

دانلود مستقیم ویدیو تعریف زندگی قسمت سوم

 

تعریف گنج بخش چهارم انتخاب در زندگی

تا اینجا فهمیدیم که گنج انسان از سه بخش علاقه و تلاش و مبارزه تشکیل‌شده است(اگر تا الان مطالب قبلی مارا نخواندید حتما این بخش کلیک کنید)؛ و اگر بخواهیم این مفهوم را دستی بکشیم می‌شود زندگی یا گنج انسان مجموعه تلاش‌ها و مبارزات او در راستای رسیدن به علاقه‌هایش است.

انتخاب در زندگی

خوب یک سؤالی می‌پرسم. آیا انسان می‌تواند همه علاقه‌ها را هم‌زمان داشته باشد اینجا موضوعی شروع می‌شود به اسم تئوری انتخاب.

انسان بین علاقه‌ها و تمایلات همواره انتخاب می‌کند. یک مثال خیلی ساده. آیا انسان می‌تواند سر میزی که پر از میوه‌ها و غذاهایی است که او دوست دارد همه خوراکی‌های روی میز را بخورد؟ انسان مجبور به انتخاب در زندگی است.

شروع و رشد و آگاهی انسان از این نقطه شروع می‌شود. اینکه مجبور است بین علاقه‌هایش اولویت‌بندی یا حذف انجام دهد. همین موضوع است که باعث رشد یا تضعیف خیلی از انسان‌ها می‌شود. انتخاب‌های انسان است که او را با دیگران متمایز می‌کند. انتخاب‌های اوست که شخصیت انسان را می‌سازد. اینکه بین کار کردن در بازار و کسب درآمد یا درس خواندن و کسب علم یکی را فرابگیرد یک انتخاب است.

این انتخاب‌ها است که سرنوشت او را رقم می‌زند. ولی این بار نمی‌خواهم مثل همیشه نگاه بالا به پایین داشته باشم. اتفاقاً برعکس! می‌خواهم خیلی موشکافانه این بحث را آنالیز کنیم.

آیا انسان همیشه در حال انتخاب در زندگی نیست؟ اینکه شما الآن این صفحه را مطالعه می‌کنید یا به تماشای برنامه‌های تلویزیون باشید انتخابی است که شما کرده‌اید!

حتما این مطلب را هم ببینید
آیا زندگی چیزی به غیر از مبارزه است؟

همین الآن هم شما می‌توانید انتخاب کنید که ادامه این متن را بخوانید یا نه. علاقه و انتخاب دو وابسته‌ی جدانشدنی این دنیا هستند. انتخاب‌ها حقیقت انسان را نمایش می‌دهند. نقشه گنج ما را به کجا می‌برد؟ اینکه بتوانیم هدف خلقت را بفهمیم اینکه بتوانیم زندگی که همه انسان‌ها در آمریکا تا چین و با هر دینی از یهودی تا مسلمان با آن درگیر هستند را نظم دهیم و دلیل خلقت را کشف کنیم.

از صمیم قلب به شما تبریک می‌گویم. حال که درک بهتری نسبت به گنج هستی پیداکرده‌اید می‌توانید باعقل و قدرت‌های درونی این موضوع را نیز بهتر درک کنید. شما همواره در حال انتخاب هستید می‌توانید این برگه کتاب را پاره می‌کنید یا خوب تا آخرین کلمه آن را مطالعه کنید. انتخاب شماست. این‌که شما شخص ضعیف و فقیر در جامعه باشید هم انتخاب شماست. اینکه با چه شخصی ارتباط داشته باشید یا اینکه لبخند بزنید یا عصبانی باشید همه‌ی این‌ها انتخاب در زندگی شماست.


نقشه گنج دلیل و هدف خلقت زندگی ماست!تا ندانیم به کجا میخواهیم برویم مهم نیست چطور میرویم!

این مقاله بخشی از محصول صوتی نقشه راه است:

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

تلاش در زندگی

آیا زندگی چیزی به غیر از مبارزه است؟

تلاش در زندگی گنج دوم و بخش دوم تعریف زندگی می‌شود تلاش در زندگی. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست