وبلاگ

چگونه در شرایط سخت مثبت اندیش باشیم؟

چگونه مثبت اندیش باشیم؟ تفکر مثبت مثبت اندیشی چیست چطور مثبت فکر کنیم بهامین دادرس

تفکر مثبت چگونه مثبت اندیش باشیم؟

در این مقاله مطالب زیر را یاد خواهید گرفت😉👇🏼:

قدرت مثبت اندیشی

تاثیر افکار مثبت در زندگی

تفکر مثبت و قانون جذب

مثبت اندیشی چیست و تعریف تفکر مثبت

کنترل ذهن و افکار

اعجاز مثبت اندیشی

چگونه مثبت فکر کنیم

چگونه افکار منفی خود را تغییر دهیم؟

چگونه با افکار منفی مبارزه کنیم؟

 

 

انسان بازنده قبل از شکست در ذهنش شکست خورده

پیتر براکر نظریه‌پرداز رشته‌ی مدیریت میگه:یکی از بهترین  راه‌های پیش‌بینی آینده خلق آن است.خوب الآن این موضوع چه ربطی به تفکر مثبت دارد؟!آها ببینید ما توسط افکارمون آینده خودمون رو می‌سازیم.انسان بازنده قبل از اینکه بازنده باشه در ذهنش شکست‌خورده.در بحث عبارات تأکیدی مثبت برایتان مثال‌های زیادی زدم.مربی بدن‌سازی خودم را یادتان هست؟همیشه جلو آیینه به خودش می‌گفت:تو یک وزنه‌ای رو بلند می‌کنی که تا حالا هیچ‌کس بلند نکرده!نتیجشم قهرمانی و جابه‌جا کردن رکورد جهانی بود.

 

 

آینده‌ی ما نتیجه‌ی تفکرات امروز ماست

توجه کنید این سایت مثل خیلی سایت‌ها دیگه نیست.ما اینجا شعار نمی‌دهیم!عمل می‌کنیم.اولین کسی هم که قبل از شما به این حرف‌ها عمل میکنه و بعد برای شما بازگو میکنه خود من هستم.دوستان عزیزم دنیا از یک سری قوانین تشکیل‌شده.شما نمی‌توانید بگویید من از این قوانین استفاده نمی‌کنم.یا این قانون برای من کار نمی‌کند.مثل این می‌ماند که ما بگوییم قانون جاذبه برای ما کار نمی‌کند.تفکر درست و خلق آینده توسط تفکرات ما هم دقیقاً به همین شکل است.یادتان است سر موضوع قوانین مغز انسان ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چقدر از قدرت مغز انسان صحبت کردیم؟یادتان هست گفتیم اگر کسی از پنجاه‌درصد مغزش استفاده کند چه اتفاقی می‌افتد؟بالا برویم و پایین بیایم آینده‌ی ما نتیجه‌ی تفکرات امروز ماست.

از کلام مثبت شروع کنید

یکی از بهترین راهای تفکر مثبت تکلم مثبت است.در بحث ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه گفتیم که ناخودآگاه با کلمات کار دارد.پس برای تفکر مثبت باید مواظب افکار و زبانمان باشیم.پیامبر اسلام(ص) می‌فرمایند:گفتار نیک باعث افزایش روزی و افزایش طول عمر و ازدیاد ثروت است.در مطالب قبل به شما گفتم که اگر عمداً مثبت فکر نکنیم به‌صورت ناخودآگاه به سمت منفی‌ها می‌رویم.یعنی by default ما منفی فکر می‌کنیم.و باید به‌زور آن را مثبت کنیم.که یک‌راهش تکلم مثبت.

چرا ما به به صورت ناخوداگاه تمایل به افکار منفی داریم؟

دلیلش اجداد ما هستند! انسان‌های اولیه در غار زندگی می‌کردند و فرض کنید با یک شیر روبرو می‌شدند.یک دسته مثبت اندیش بودند و می‌گفتند وایی چه شیر نازی! شیر هم آنها را می‌خورد! 😂دسته‌ی دیگری منفی نگر بودند و شک داشتند و ترس از اینکه نکنه شیر آنها را بخورد و همین موضوع باعث می‌شد که حواسشان بیشتر باشد.آنها اجداد ما هستند! آنها زنده ماندند.پس این نوع طرز فکر در ما کاملا طبیعی است.

داستان ادیسون کودن و مادرش

داستان ادیسون را حتماً شنیدید.او به خاطر کودنی از مدرسه اخراج شد و مدتی بعدش ناشنوا شد.وقتی طی یک مصاحبه دلیل موفقیتش را پرسیدند گفت مادرم به‌علاوه پشتکارم.او بود که همیشه مرا بمباران انرژی مثبت می‌کرد.او بود که مرا نابغه می‌نامید و مرا با تفکر مثبت آشنا کرد.دوستان عزیز یاد بگیرید که یک سری لغت را از دایره لغاتتون حذف کنید.نمیشه نمیتونم.مطمئن باشید که میشه و می‌توانید.بهتر است از این به بعد به ابتدای تمام جملاتتون یک (فعلا) اضافه کنید.

فرد مثبت اندیش مسئولیت پذیر است

کسی که تفکر مثبت دارد مسئول کل زندگی‌اش است.او می‌داند که هیچ‌کس جز او مقصر اتفاق‌های زندگی‌اش نیست.گوته میگه:بزرگ‌ترین شیطان زندگی انسان خود اوست, باگمان ناخوشایندی که به خودش می‌تواند داشته باشد.اوشو میگه:تو امپراتوری هستی که خوابیدی و در خواب گدایی می‌کنی.

 

مثبت اندیشی اثر وضعی دارد

بخواهید نخواهید وقتی به دنبال اتفاقات مثبت هستید حالتان خوب می‌شود! یه این موضوع اثر وضعی انجام یک عمل میگویند! شما دست به اتش بزنید دستتان می‌سوزد. توجه داشته باشید که تفکر مثبت مثل خورشیدی است که شما در مقابلش پرده کشیدید.خودتان نمی‌خواهید که ازش استفاده کنید وگرنه وجود دارد.شما دستتان را توی آب کنید خیس می‌شود.این خاصیت آبِ.شما از تفکر مثبت استفاده کنید اثرش را می‌بینید.این خاصیت تفکر مثبت است.

داستان فیل در باغ وحش

می‌خواهم داستان یک فیل در باغ‌وحش را برایتان تعریف کنم.فردی به یک باغ‌وحش در چین می‌رود.در آنجا حیوانات را خارج از قفس نگهداری می‌کنند.ناگهان چشمش به یک فیل می‌افتد که پایش با یک طناب نازک به یک درخت بامبو کوچک بسته‌شده بود.اون فرد با نگرانی به سراغ نگهبان رفت و ازش پرسید چجوری فیل به این بزرگی را با یک طناب نگه‌داشته‌اید.خطرناک است!!!!!نگهبان گفت:وقتی این فیل به دنیا آمد ما این طناب را به پایش بستیم.او وقتی در همان کودکی چند بار تلاش کرد و دید موفق نمی‌شود دیگر منصرف شد.داستان آشنایی است نه!؟

تفکر مثبت

دانلود مستقیم پادکست تفکر مثبت

 

 

مثبت اندریشی و تفکر مثبت در قرآن کریم

حالا شاهکار کلمات, قران کریم را نگاه می‌کنیم:

سوره نسا آیه 79 : (آرى،) آنچه از نیکی‌ها به تو می‌رسد، از طرف خداست; و آنچه از بدى به تو می‌رسد، از سوى خودتوست.

سوره شوری آیه 30: و آنچه از مصیبت که به شما می‌رسد، به جهت اعمالی است که به دست خودکرده‌اید و خدا ازبسیاری از گناهان درمی‌گذرد

پس دوباره نتیجه می‌گیریم که اعمال ما از افکار ما می‌آیند و یکی از راه‌های تغییر و بهبود این موضوع افکار مثبت و تکلم مثبت است.

 

 

فکر مثبت
فکر مثبت مثبت اندیشی تفکر مثبت

تفکر مثبت یک رفتار نیست! یک سبک زندگی است…

ما به تفکر منفی عادت کردیم

خیلی مواقع ما با توجه به تکرارها زیاد عادت به این جملات منفی کرده‌ایم.خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو.با یک گل‌بهار نمیشه.با حلوا حلوا که دهن شیرین نمیشه.کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خورد.و… دوست عزیز.قانونِ!!!انگار یک وزنه 20 کیلویی را پرتاب کنی به هوا بعد بگی نمیاد پایین.می‌آید عزیزم.ممکنه محکم رو سرتم فرود بیاد. پس حواست باشه چی به زبون میاری و تکرار میکنی.

لطفا جوگیر نشوید!

در بحث تفکر مثبت ما نباید رفتار صفر و صدی داشته باشیم و واقعیت‌ها رو نبینیم.اساساً من این سایت رو راه انداختم که واقعیت‌ها رو برایتان روشن کنم.تصور بکنید منزل فردی را دزد زده.آیا باید به او بگوییم تصور و تفکر مثبت داشته باش.دزد اموال تو را به امانت برده و به امید خدا تا چندروزه آینده برایت می‌آورد؟معلوم این کار یک انسان سالم و موفق نیست.انسان موفق اول مسئولیت کار شو به عهده می‌گیرد.و مثلاً میگه من باید برای امنیت منزلم بیشتر تلاش می‌کردم.بعد به دنبال راه حل می‌ره.مثلاً به پلیس خبر می‌ده و سر آخر امیدوارِ که این موضوع زودتر براش حل شه.دوست عزیزم من به شما گفتم که اگر مثبت فکر نکنید به‌صورت خودکار منفی فکر می‌کنید.مثل یک باغچه!اگر گل نکارید حالت عادی علف هرز رشد میکنه.مثبت اندیشی دور زدن واقعیت‌ها نیست.گول زدن “الکی” خودمان هم نیست.

چگونه مثبت اندیش باشیم؟ تفکر مثبت مثبت اندیشی چیست چطور مثبت فکر کنیم بهامین دادرس
چگونه مثبت اندیش باشیم؟ تفکر مثبت مثبت اندیشی چیست چطور مثبت فکر کنیم

 

افکار منفی با شما صحبت می‌کند

تفکر مثبت یعنی اینکه افکار منفی صد در صد وجود دارند و ما می‌خواهیم انقدر رو خودمان و افکارمان کارکنیم که این افکار در ما اثر نگذارند.وگرنه به‌طور عادی افکار منفی به ما حمله می‌کنند.مخصوصاً زمانی که می‌خواهید یک عادت جدید و مثبت برای خودتان به وجود آورید.مثلاً تا امروز مطالعتان کم بود از امروز می‌خواهید روزی یک ساعت مطالعه کنید.سریع شروع می‌کند به آزار شما.میگه تا الآن 1 دونه کتابم نخواندی حالا واسه من کتاب خون شدی؟تو غیر کتاب درسی چیز دیگه هم خواندی؟!اخه خنگ خدا تو اون کتاب درسی‌ها رو هم که نخوندی!!

 

چگونه با افکار منفی مبارزه کنیم؟

آره اومدیم دعوا! اصلا ما خلق شدیم که دعوا کنیم! شوخی می‌کنم😂😉! بزرگواران ما اصلا چیزی به اسم درگیری و مبارزه با افکار منفی نداریم! اجازه بدهید همین الان با شما امتحان کنم.لطفا به رنگ سفید فکر نکنید! به وسایلی که در کنارتان رنگش سفید هست هم فکر نکنید! فکر نکن برادر من! فکر نکن!
حالا متوجه شدید؟ وقتی شما با افکار مختلف سر شاخ شوید نمی‌توانید از شرشان خلاص شوید. باید غذایی که به فکرتان می‌دهید را عوض کنید!یعنی همین دانه‌های ریز! دانه‌ها به چند مدل وجود دارند!

صدا:صدا‌های خوب گوش کنید.صدای موسیقی فاخر و درست حسابی و ارام‌بخش! نه صدای اخبار لعنتی

تصویر: فیلم‌ها عکس‌ها و … زیبا و انرژی بخش.باور کنید این دانه‌ها بعدا در ذهنتان رشد پیدا می‌کند و یک جنگل زیبا می‌سازد.

کتاب: کتاب های انگیزشی و مفید که به شما حس خوب بدهد

آدم‌ها:افراد مثبت و خوش انرژی را پیگیری کنید! چه از نزدیک چه به صورت مجازی و اینترنتی

 

 

با افراد منفی چه کار کنیم؟

سرشاخ نشوید!فرض کنیم فرد منفی که در زندگی شما قرار دارد پدر و مادر شماست! نمی‌توانید و نباید آنها را حذف کنید که!چون در این صورت می‌ایید ابرو را درست کنید می‌زنید چشم را کور می‌کنید.انقدر کارهای مثبت و انگیزه بخش داشته باشید که قدرتش بیشتر شود.یادتان باشد زندگی پر از درس‌های مختلف است.داشتن یک پدر و مادر منفی در زندگی شما بی‌دلیل نبوده.اما اینکه سعی کنید به زور ان‌ها را مثبت اندیش کنید خیلی کارتان سخت می‌شود.خیلی از دانش‌پذیران من بعد از یک مدت می‌خواهند مطالبی که یاد گرفتن را به خانواده یاد بدهند و با واکنش بدی روبرو می‌شوند.بهترین تبلیغ زندگی خودتان است.اگر آنها ببینند که اوضاع شما روبه راه شده، احتمالا پیگرتان می‌شوند.

تفکر مثبت و قانون جذب

زمانی که این قسمت از مقاله را برای شما آپدیت می‌کنم (اوایل این مقاله برای سال ۹۶ است). نظرم نسبت به قانون جذب خیلی متفاوت و علمی‌تر شده.اجازه بدهید این بخش را اینطور برایتان باز کنم.لطفا به این موضوعات چند ثانیه فکر کنید.جنگل، رودخانه،دریا،گیلان،رشت،کباب،مسافرت،باران،عطر خاک حالا ازتون می‌خواهم که کلمه‌ی بعدی و چیزی که به ذهنتان می‌اید را بگویید.

احتمالا یه ربطی به کلماتی که من گفتم دارد.این می‌شود جذب! شما چیز‌هایی که زیاد بهشون فکر و توجه کنید را میبینید.پس وقتی یک شخص سعی می‌کند در زندگی‌اش دنبال اتفاقات مثبت و روحیه‌ بخش برود قطعا اتفاقات مثبت بیشتری را پیدا میکند.

 

 

تفکر مثبت و فعالیت بدنی

یکی از روش‌هایی که به احتمال خیلی خیلی زیاد حال شما را سریع خوب ‌می‌کند ورزش است.مخصوصا ورزش‌هایی که شما را به نفس نفس بیندازد.پیاده‌روی تند و دویدن باعث افزایش رسیدن اکسیژن به مغز و همچنین افزایش هورمون دوپامین( هورمون شادی) به مغز است.اگر واقعا دنبال بهبود حالتان و مثبت اندیشی واقعی هستید این مقاله را ببندید و بروید حسابی این کاری که گفتم را انجام دهید.

چگونه افکار منفی را تغییر دهیم؟

خوب تا الان حسابی مفهوم تفکر مثبت را برای شما باز کردم.حالا می‌خواهم یک حقیقت ترسناک بهتون بگم 😉 شما خیلی هم تلاش کنید که افکار منفی را از بین ببرید باز هم کنترل ۱۰۰٪ ذهن و فکر خود را نخواهید داشت!ای وای!‌یعنی چی اقای دادرس؟ یعنی الان هرچی گفتید یعنی باز هم ما دچار فکر منفی می‌شویم؟ پاسخ بله! خوب چی کار کنیم؟ الان بهتون می‌گم لذت ببرید! مهمتر از فکر، عمل شماست. تا زمانی که شما مطابق با فکرتان عمل نکرده باشید خیلی اوضاع خطرناک نیست! مثلا ممکن است شما درگیر یه قرار داد کاری هستید و ناگهان همسرتان به شما حرفی می‌زنید و ابراز علاقه می‌کند.در ذهن شما چیست؟ افکار شلوغ و احتمالا ناخوشایند و منفی. اما شما با لبخندی ملیح از همسرتان پذیرایی می‌کنید.این یعنی فکر منفی با عمل مثبت جایگزین شد.پس اگر دوست دارید سم فکر منفی را بگیرید حتما عمل مثبت داشته باشید.

این مطالب هم می‌تواند کمکتان کند😉👇🏼

دعا | چیست چرا چگونه ؟

اسرار شگفت‌انگیز شکرگزاری که نمیدانید

قانون شکرگزاری و بازی کلش اف کلنز

 

 

این آموزش فوق‌العاده برای اعضای ویژه سایت است، ان را از دست ندهید😉👇🏼

کلیک کنید

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید