خانه / موفقیت / ۱۰ راز غولهای موفقیت و ثروت
10 راز موفقیت
10 راز موفقیت

۱۰ راز غولهای موفقیت و ثروت

۱۰ راز موفقیت

۱:

کمتر بخوابید. این گزینه یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که شما می توانید برای داشتن یک زندگی پربارتر و همراه رضایت بیشتر انجام دهید. بیشتر انسان ها، برای حفظ سلامتی مناسب، نیازی به خوابیدن بیش از شش ساعت ندارند. سعی کنید در طی ۲۱ روز، یک ساعت زودتر از خواب بلند شوید .  این حالت بعد از این مدت، به شکل یک عادت قدرتمند در می آید. به یاد داشته باشید که کیفیت خواب است که مهم است و نه کمیت آن. همچنین تصور کنید که در ماه، شما ۳۰ ساعت وقت اضافه خواهید داشت که می توانید در کارهایی که برایتان مهم هستند صرف کنید.

۲:

هر روز صبح یک ساعت را برای موضوعات مربوط به پیشرفت شخصی تان کنار بگذارید. به تفکر و یا عبادت بپردازید،  روزی که پیش رو دارید را تجسم کنید، متون الهام بخش را برای تنظیم آهنگ آن روزتان بخوانید، به صحبت های انگیزه دهنده گوش فرا دهید و ازمتون ادبی فاخر بهره ببرید. این زمان را در سکوت، برای حیات و انرژی بخشیدن  به روحتان در روز پربار پیش رو، صرف کنید. ضمنا سعی کنید یک روز در هفته طلوع خورشید را ببینید و یا در طبیعت به سر برید.  شروع کردن خوب روز، یک استراتژی قدرتمند برای نوسازی خود و بالابردن بازده شخصی به شمار می رود.

۳:

اجازه ندهید چیز هایی که در زندگی شما بیشترین اهمیت را دارند تحت الشعاع فعالیت های کم اهمیت قرار گیرند. هر روز این سوال را از خود بپرسید: آیا مشغول بهترین استفاده از زمان و انرژی خود هستم؟ مدیریت زمان همان مدیریت زندگی است پس از وقتتان با دقت حفاظت کنید.

حتما این مطلب را هم ببینید
آشتی با خود در خودشناسی (قسمت اول)

۴:

می توانید از روش کش پلاستیکی به منظور شرطی کردن خود برای تمرکز کردن  بر روی مثبت ترین عناصر زندگی خود استفاده کنید.  یک کش پلاستیکی دور مچ خود ببندید.  هر زمانی که یک فکر منفی و تضعیف کننده انرژی وارد ذهن شما می شود، محکم کش را کشیده و رها کنید تا دردتان بیاید. این گونه، به سبب شرطی سازی، ذهن شما درد را به افکار منفی نسبت می دهد و شما به زودی صاحب مجموعه افکار مثبت قوی خواهید شد.

 

۱۰ راز موفقیت

۵:

همیشه تلفن را با شور و شوق در صدایتان جواب دهید و قدردانی خودتان از شخص تماس گیرنده را نمایان کنید. رفتارهای تلفنی مناسب بسیار ضروری هستند. برای انتقال ابهتتان، حین صحبت بایستید. این حرکت باعث القاء شدن اطمینان و اعتماد به صدای شما می شود.

۶:

در طول روز به ذهن همه ما الهامات و ایده های جالبی میرسد. دسته ای کارت (هم سایز کارت های تجاری که در بیشتر فروشگاه ها قابل تهیه هستند) را به همراه یک مداد در کیف دستی خود داشته باشید تا بلافاصله این ایده ها را یادداشت کنید. در خانه،  این ایده ها را در جایی متمرکز مثل یک دفترچه یادداشت فنر دار منتقل کرده و آنها هر از چند گاهی مرور کنید. به گفته همانطور که اولیور وندل هولمز:   زمانی که ذهن انسان وقتی با یک ایده ی جدید بسط یافت ، دیگر هرگز به ابعاد اصلی اش باز نمی گردد.

۱۰ راز موفقیت

 

۷:

بعد از ظهر های جمعه را برای خود کنار بگذارید و محکم این عادت را حفظ کنید. از این زمان برای برنامه ریزی طول هفته خود، تجسم کردن ملاقات هایتان و چیزهایی که می خواهید بدست بیاورید، خواندن مطالب جدید و کتاب های الهام بخش، گوش دادن به موسیقی آرام و خیلی ساده استراحت کردن استفاده کنید. این عادت باعث می شود که در طول هفته آینده، متمرکز، پر شور و شوق و کارا باشید.

حتما این مطلب را هم ببینید
شما می‌توانید احساس خود را تغییر دهید!

۸:

همیشه این قانون کلی را به یاد داشته باشید که کیفیت زندگی شما همان کیفیت روابط و ارتباطات شماست. یعنی همان شیوه ای که شما با دیگران ارتباط بر قرار می کنید و مهمتر از همه شیوه ای که شما با خودتان و خدایتان مرتبط می شوید. ما به آن چیزی می رسیم که بر روی آن تمرکز می کنیم. اگر دنبال مسائل مثبت باشیم، به همان ها می رسیم. این یکی از قوانین اساسی طبیعت است.

۹:

به دنبال هدف(حتما بخش هدف را مطالعه کنید) باشید و نه نتیجه. به بیان دیگر، کارها را برای اینکه آن را دوست دارید یا برای اینکه به کسی کمک می کنید و یا یک فعالیت ارزشمند است انجام دهید. آن را به خاطر پول یا شهرت انجام ندهید. آنها به طور خودکار خواهند آمد. این سنت جهان است.

۱۰:

هر روز صبح پنج دقیقه در آینه بخندید. همانند استیو مارتین خنده مواد شیمیایی مفید بدن را فعال می کند و ما در حالت بسیار سر خوشی قرار می دهد. خنده همچنین بدن را به حالت تعادل باز میگرداند.خنده درمانی مرتبا برای شفا دادن انسانها با بیماری های مختلف استفاده میشود است و یک داروی نیروبخش شگفت انگیز برای مشکلات زندگی است . یک کودک چهار ساله به طور متوسط  پانصد بار در روز میخندد در حالی که یک انسان بالغ  ، اگر خوش شانس باشد  ۱۵ بار در روز میخندد . زنده کردن عادت خنده ، به زندگی شما جانی دوباره می بخشد .

 

۱۰ راز موفقیت

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

دوست داشتن دیگران

دوست داشتن دیگران (آشتی با خود _قسمت دوم)

دوست داشتن دیگران در مقاله‌ی آشتی با خود در خودشناسی (قسمت اول)   متوجه شدیم برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست