بی‌عقلی بزرگ‌ترین دشمن انسان

بی‌عقلی

بی‌عقلی

بی‌عقلی بزرگ‌ترین دشمن انسان

بزرگ‌ترین دشمن انسان بی‌عقلی است. انسان در دوره زندگی می‌کند که بی‌عقلی یک هنر به‌حساب می‌آید. کافی است کتاب گینس را بخوانید. بدون اغراق بیش از ۷۰ درصد آن بی‌عقلی محض است. شخصی ۵۰۰ بار دور خودش چرخیده است یا یک فرد هزار سوسک را در چند دقیقه خورده است.

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که انسان‌ها به این بی‌عقلی معروف می‌شوند. حتماً این صحنه را از نزدیک دیده‌اید که فردی می‌گوید من فلان مسیر را با سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت آمدم. به شما گفتم معیار خواندن نقشه گنج عقل است. عقل هم‌زمانی کار می‌کند که شما بگویید نمی‌دانم. وقتی میگویید نمی‌دانم ورودی‌های مغز آماده دریافت اطلاعات می‌شوند تا حفره‌های خالی را پر کنند اما وقتی می‌گوید می‌دانم برای یادگیری اطلاعات جدید مخالفت به وجود میاید.

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که خیلی‌ها این بی‌عقلی را افتخار می‌دانند و هیچ‌وقت حس نمی‌کنند که باید چیز جدید یاد بگیرند چنین افرادی نه نقشه گنج را می‌توانند بخوانند. نه می‌توان به آن‌ها فهماند گنجی وجود دارد و اگر گنج را در دستشان قرار بدهیم آن را حس نمی‌کنند. چنین افرادی هم خودشان را عذاب می‌دهند و هم دیگران را.

عقل و نیروهای درونی

معمولاً عقل و نیروهای درونی باهم هم‌عقیده و هم‌راستا هستند. یک انسان سالم همیشه حس کمک کردن باعقل و قوای درونی‌اش هم مسیر است.

قوای درونی یا فطرت انسان نیرویی است که باعث می‌شود انسان بهتر نقشه گنج را بخواند.

هدف گنج چه بود؟ تعریف زندگی و هدف خلقت انسان. برای خواندن نقشه به چه چیزی نیاز داریم؟ عقل و نیروهای درونی که به‌اصطلاح به آن فطرت هم میگویند. فطرت ما تنظیمات کارخانه‌ای ماست. ما مهربانی و عشق و ازخودگذشتگی و تلاش را دوست داریم و از جنگ‌ودعوا و تجاوز و دزدی متنفریم. عقلمان هم خیلی از جاها همراه با فطرت ما عمل می‌کند درنتیجه یعنی فطرت ما هم باید نقشه گنج را بخواند و آن را تائید کند.

حتما این مطلب را هم ببینید  عقل

نقشه گنج دلیل و هدف خلقت زندگی ماست!تا ندانیم به کجا میخواهیم برویم مهم نیست چطور میرویم!

این مقاله بخشی از محصول صوتی نقشه راه است:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *