خانه / نقشه گنج /  مقدرات الهی در زندگی انسان
مقدرات الهی
مقدرات الهی

 مقدرات الهی در زندگی انسان

مقدرات الهی

زندگی یعنی مبارزه برای رسیدن به علاقه‌ها و پذیرش محدودیت‌ها

 

تا اینجا شش قسمت گنج را کشف کردیم و باعقل اثبات کردیم که گنج یا معنی زندگی یعنی مبارزه برای رسیدن به علاقه‌ها و پذیرش محدودیت‌ها؛ اما به نظر شما همه انسان‌ها با تلاش و مبارزه می‌توانند به همه‌چیز برسند؟

 

به نظر شما انسان‌ها با مدیریت علاقه و پذیرش محدودیت‌ها بازهم می‌توانند به هر چیزی که دوست دارند برسند؟ شاید تا الآن شش قسمت از گنج را فهمیده باشید اما تمام حقیقت را متوجه نشده‌اید.

گنج آخر مقدرات الهی است. تبریک می‌گویم گنجتان کامل شد. مقدرات الهی آخرین واصلی‌ترین بخش پازل زندگی است. این بخش به‌قدری مهم است که می‌توانیم از کل معنای زندگی که تا الآن برایتان تعریف کردم چشم‌پوشی کنیم وزندگی را این‌گونه تعریف کنیم

گنج اصلی یا تعریف زندگی یعنی تعامل انسان با مقدرات الهی.

در این تعامل مبارزه و تلاش و همان علاقه نیز نهفته است. انسان در دنیای بی‌نهایت امکان زندگی نمی‌کند. پس کجا زندگی می‌کند؟ در مریخ؟ نخیر دنیای که خالق بزرگی آن را ساخته است؛ اما این دنیا قواعد و قانونی دارد. شما در هیچ حالتی نمی‌توانید خارج از قوانین و مقررات الهی قرار بگیرید.

حتی جنایتکاران تاریخ هم در همین زمین‌بازی می‌کنند. دقیقاً شبیه بازی است. اگر درباره تئوری بازی‌ها اطلاعات داشته باشید شباهت دیوانه‌وار زندگی را به یک بازی می‌توانید باپوست و استخوان حس کنید.

این بخش زندگی را بهتر است با مثال‌های بازی‌های کامپیوتری بیشتر برایتان توضیح دهم. چندین سال پیش بازی طراحی شد به اسم GTA در این بازی شما فردی بودید که در یک شهر بزرگ امکانات زیادی داشتید. درعین‌حال محدودیت‌های بسیاری هم شمارا دربرمی گرفت. شما اجازه ورود به هر خانه‌ای را نداشتید, با هر سرعتی نمی‌توانستید حرکت کنید. جالبی بازی هم وقتی بود که شما مأموریت‌های جدید انجام می‌دادید و اگر از روی بیکاری در شهر می‌چرخیدید خیلی زود خسته می‌شدید.

حتما این مطلب را هم ببینید
میتوانید در یک کلمه زندگی را معنا کنید؟

فلسفه گنج هفتم هم همین است در این زندگی درگیر مأموریت‌ها و یا به‌اصطلاح امتحانات مختلفی قرار می‌گیریم. امتحاناتی که خدا برای ما طراحی کرده است. نکته مهمی که باید خوب بدانید این است که شما همین الآن هم در حال امتحان هستید. بعضی‌ها با خودشان فکر می‌کنند که خوب این امتحان الهی چیست؟ درحالی‌که این فکر اشتباه است فقط کافی است به گذشته خود نگاه کنید. فلان رشته دانشگاهی, آشنایی شما با فلان دوست و شرکت در فلان مراسم و… همه این اتفاقات امتحانات الهی بوده‌اند. اگر خیلی از بالا به زندگی نگاه کنیم موضوع را به‌خوبی می‌فهمیم.

شما با توجه به علاقه‌تان یک زمین‌بازی انتخاب می‌کنید. خدا هم با توجه به استعداد و ظرفیت شما این زمین را مدیریت می‌کند و مهره‌ها را می‌چیند. ازآن‌پس امتحانات انسان شروع می‌شود. اگر انسان معنای زندگی را خوب درک نکند زمین خوبی را انتخاب نمی‌کند. نتیجتاً به‌درستی هم‌بازی نمی‌کند. حقیقت اینجاست که خدا چه زمین (علاقه‌تان) را انتخاب بکنید یا نکنید امتحانش را خواهد گرفت.

وظیفه‌ی هر انسان عاقلی این است که به سؤال چرا من به این دنیا آمده‌ام پاسخ دهد تا فضای مناسبی را برای امتحانات الهی داشته باشد. اکنون این پرسش برای شما معنا و مفهوم تازه‌ای پیداکرده و یقیناً از زاویه دید جدیدی به زندگی نگاه می‌کنید. انسان در طول این مسیر علاقه‌های جدید را انتخاب می‌کند. همین خود شما آیا علاقه الآنتان باعلاقه پنج سال پیشتان یکی است؟

به نظر شما اگر در مسیر علاقه‌هایتان امتحان بشوید بهتر است یا در مسیرت نفرتهایتان؟ متأسفانه بعضی انسان‌ها دچار سو تفاهم می‌شوند و وقتی میگوییم فلان موفقیت در مقدرات تو نبوده با خود فکر می‌کنند آخر چرا خدا با من لج کرده است؟ من دوست دارم درامد ماهی ۲ میلیون داشته باشم چرا خدا نمی‌خواهد؟! وقتی میگوییم در مقدرات شما نیست لزوماً به این معنا نیست که به کمتر از آن باید راضی باشید. شاید خدا می‌خواهد شما درآمد ماهی ۱۰ میلیون داشته باشید. و فعلا باید صبر کنید.

حتما این مطلب را هم ببینید
مهم‌ترین نقطه‌ضعف ایرانی‌ها چیست؟

مگر کل بازی چقدر است که انقدر نگران هستید؟ آیا انجام این کار از اختیارات خدا خارج است؟

مطمئن هستم بعدازاین بخش نیاز به یک لیوان چای و استراحت دارید و باید خوب به این بخش فکر کنید. پس هر چه سریع‌تر این قسمت را اعتبارسنجی می‌کنیم. آیا عقل شما می‌پذیرد که انسان بی‌نهایت امکان داشته باشد؟ آیا عقل شما می‌پذیرد که شخصی برای ازدواج بتواند به خواستگاری ۱ میلیون دختر در دنیا برود؟ آیا عقل شما می‌پذیرد که همه انسان‌ها می‌توانند به هر چیزی که اراده کنند برسند؟ آیا عقل شما گواه این موضوع را نمی‌دهد که انسان هیچ قدرتی در انتخاب اسم محل زندگی پدر و مادر و… خود نداشته است؟

نقشه گنج دلیل و هدف خلقت زندگی ماست!تا ندانیم به کجا میخواهیم برویم مهم نیست چطور میرویم!

این مقاله بخشی از محصول صوتی نقشه راه است:

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

تلاش در زندگی

آیا زندگی چیزی به غیر از مبارزه است؟

تلاش در زندگی گنج دوم و بخش دوم تعریف زندگی می‌شود تلاش در زندگی. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست