خانه / قوانین الهی / اگر خدا با ماست کی با آن‌ها است ؟
قوانین الهی
قوانین الهی

اگر خدا با ماست کی با آن‌ها است ؟

قوانین الهی

میتوانید پادکست این بخش را هم گوش کنید

 

برای دانلود مستقیم پادکست این بخش کلیک کنید

اگر خدا با ماست کی با آن‌ها است ؟

سؤالی که خیلی از جوانان از خودشان می‌پرسند این موضوع است که اگر خدا با افراد به اصطلاح مسلمان یا خدا پرست است چه قدرتی با طرف مقابلشان است.؟متاسفانه در خیلی از موارد باعث دل سردی آن ها نسبت به بزرگترین قدرت کل کائنات یعنی خدا می شود.

 

من همیشه در ابتدای تمام محصولات و سخنرانی هایم از اهمیت تعقل بالا به پایین و نگرش مدیریت کلان گفته ام.و در ادامه از اهمیت بحث عقل هم صحبت های زیادی میکنم.پس همیشه منطقی و بالا به پایین به موضوع نگاه میکنیم.

خوب توجه داشته باشید.در خیلی از اتفاقات دنیا انسان نمیتواند نظر بدهد و کل این بحث به یک کلمه “نمیدانم” خطم میشود.مثلا چرا جمعیتی نه چندان کم در افریقا باید از گرسنگی بمیرند ولی در آمریکا اضافه تولید گندم در دریا ریخته شود تا قیمت ها تغییر نکند.آیا خدا با افریقایی ها نیست؟

پس در خیلی از موارد ما توانایی اظهار نظر نداریم.بهتر است بدانید ایمان و اعتقاد ما نسبت به خالق خودمان با توجه به تاریخ و گذشته ماست نه آینده.ما تاریخ را مطالعه میکنیم و میبینم بله  خیلی از شهر ها و کشورها  و خیلی از قوم‌ها دچار سختی و مشقت شدند ولی بعد از گذشت زمان هم دلیل آن سختی مشخص شد و هم آن سختی به اتمام رسید.پس نتیجه‌ای که می‌گیرم این است که ایمان ما نسبت به خدا در عبرت از گذشته و تاریخ افزایش پیدا می‌کند و نه آینده‌ای که ما نمی‌بینیم.پس اگر می‌خواهید ایمانتان را زیاد کنید به گذشته خود نگاه کنید.درد و رنجی که ۱۰ سال پیش تحمل می‌کردید آیا هنوز هم به همان کیفیت شمارا آزار می‌دهد؟یا الآن می‌فهمید که چقدر خوب که آن اتفاق افتاد.

حتما این مطلب را هم ببینید
قوانین الهی

قوانین الهی

برمی‌گردیم به موضوع خودمان اگر خدا با ماست کی با آن‌هاست؟

دوست عزیز من.این جهان از مجموع قوانین الهی ساخته‌شده.هر کس این قوانین را یاد بگیرد خدا با اوست.تمام

اگر جمله بالا را فهمیدید و به آن عمل کردید شما ۷۰ /۸۰ درصد موفقیت را متوجه شدید.

خدا قانونی دارد مثل گرانش این برای من در ایران ثابت است برای یک فرد در کره شمالی هم ثابت است.خدا قانونی دارد مثل بخشش.اگر ببخشید خدا بیشتر به شما هدیه می‌کند.این قانون را بیل گیتس هم انجام می‌دهد پس خدا با اوست.

خدا قانونی دارد به اسم تلاش!میگویید شما زحمت بکش تلاش کن بقیه ماجرا با من.این قانون را کریس گاردنر انجام داد و خدا با او بود برای اطلاعات بیشتر می‌توانید فیلم در جست‌وجو خوش بختی را ببینید.خدا قوانین را عادلانه برای همه وضع کرده.

خدا قانونی دارد به اسم مبارزه با ظالم.میگوید هر جا تعداد مظلوم از ظالم بیشتر باشد من زیاد کاری نمی‌کنم.چون شما تعدادتان بیشترِ است!!!اگر آن ظالم شمارا اذیت می‌کند و شما از گرسنگی و دلار یازده هزارتومان (این متن در تاریخ ۸ مرداد ۹۷ نوشته‌شده) اذیت می‌شوی و تعداد شما از افراد ظالم بیشترِ از من خدا نخواهید.خودتان دست‌به‌کار شوید و ظلم را براندازید.به تاریخ رجوع کنید آیا قیام‌های بزرگ تاریخ که هنوز که هنوز رهبرانشان از یادم ما پاک نشدند قیام مظلوم علیه ظالم نبود؟و جالب اینجاست این قیام‌ها به موفقیت هم رسید.

قانون دیگر قاانون نظم است!خدا می‌گوید هرکس منظم باشد بیشتر روزی بدست میاورد.امیرالمونین علی (ع) قبل از مرگشان از اهمیت نظم در زندگی صحبت می‌کنند.اساتید موفقیت دنیا همگی بر اهمیت نظم تأکیددارند.این قانون الهی است.

حتما این مطلب را هم ببینید
قوانین الهی

پس خدا با کیست؟ کسی که قوانینش را یاد بگیرد.

حال پرسشی مطرح می‌شود که من جواب آن را نمی‌دهم تا خودتان کمی فسفر مصرف کنید.

 

چگونه می‌توانیم قوانین الهی را یاد بگیریم؟آیا کتابی دارد؟آیا معلمی دارد؟


نقشه گنج دلیل و هدف خلقت زندگی ماست!تا ندانیم به کجا میخواهیم برویم مهم نیست چطور میرویم!

این مقاله بخشی از محصول صوتی نقشه راه است:

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *