خانه / نقشه گنج / اَبر مخلوقی به اسم انسان
هدف از خلقت انسان
هدف از خلقت انسان

اَبر مخلوقی به اسم انسان

هدف از خلقت انسان (اثبات فوق‌العاده بودن انسان)

یکی از مفاهیم به‌شدت مهم در موضوع ما بحث نگرش است. نگرشی به اسم نگاه از بالا به زندگی و فهم هدف از خلقت انسان.

مگر به دنبال خواندن نقشه گنج نیستید؟ مگر نمی‌خواهید با استفاده از یک نقشه به موفقیت و سعادت برسید؟ خب پس حتماً می‌دانید که خواندن نقشه نگاهی از بالا به پایین است.

حال یک نگاه بالا به پایین به‌کل آفریده‌های خدا می‌اندازیم. اگر دسترسی به اینترنت دارید در خیلی از سایت‌ها می‌توانید تصویر کره زمین را به‌صورت لایو وزنده تماشا کنید. یک سیاره بزرگ که به‌اصطلاح معلق است.

داخل این سیاره به‌صورت کلی سه دسته‌ی طبیعت و حیوانات و انسان‌ها قرارگرفته است.

تا اینجا همه‌چیزی عقلانی و معلوم است. حال یک نگاه از بالا به پایین دیگر به طول تاریخ می‌کنیم.

در طول تاریخ کدام‌یک از این سه دسته پیشرفت کرده است؟ آیا طبیعت در هزاران سال گذشته رشد جدیدی داشته است؟ مثلاً برگ درختان نسبت به صدسال پیش دچار تغییر جدیدی شدند؟ آیا حیوانات دارای امکانات جدیدی شده‌اند؟ مثلاً میمون نسبت به صدسال پیش توانست شیوه‌های جدیدی در ساخت خانه به کار ببرد؟ یا گوسفند توانسته بعد از سال‌ها تلاش بچه‌هایش را به شیوه‌ای که هنگام زایمان درد کمتری را تحمل کند به دنیا بیاورد؟

اما انسان! اگر نگاهی به ۱۰ سال اخیر زندگی انسان داشته باشید شگفت‌زده می‌شوید! آیا خانه همان خانه ده سال پیش است؟ آیا تفریح همان تفریح ده سال پیش است؟ آیا اختراعات همان اختراعات ده سال پیش است؟ بیایید وسیله‌های ارتباطی را مرور کنید. دود آتش تبدیل شد به ایمیل و تماس‌های ویدیویی. این‌ها همه اثبات فوق‌العاده بودن انسان است.

حتما این مطلب را هم ببینید
زندگی در لحظه

حال دوباره به همین سؤال برمی‌خوریم. هدف خلقت چنین موجود فوق‌العاده‌ای چیست؟ آیا انسان خلق شد و رشد کرد که تکنولوژی را ارتقا دهد؟ دانشمندان روانشناسی و روان‌پزشکی از عظمت بی‌نهایت انسان درزمینهٔ ذهنی او نیز حرف‌های بسیاری دارند. بخش ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه عجایب خارق‌العاده‌ای همراه خود دارد. انسانی با این عظمت که حتی به ماه و دیگر کرات کهکشان پا نهاده باید در این دنیا چه چیزی را بفهمد؟ باید دنبال چه چیزی بگردد و چه هدفی داشته باشد؟ باید به کجا برسد؟ انسانی که قدرت فوق‌العاده‌اش در طول تاریخ ثابت‌شده باید به کجا برسد؟ هدف خلقت وزندگی او چیست؟

در نقشه گنج به سؤال هدف از خلقت انسان پاسخ می‌دهیم.

در ضمن این قسمت برگرفته شده از یکی از قسمت های کتاب نقشه گنج است که به تازگی توسط مهندس بهامین دادرس منتشر شده است.

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

انتخاب در زندگی

تئوری انتخاب

انتخاب در زندگی     دانلود مستقیم ویدیو تعریف زندگی قسمت سوم   تعریف گنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست