خانه / نقشه گنج / ۹۸ درصد مردم ایران هدف ندارند!!!
هدف در زندگی
هدف در زندگی

۹۸ درصد مردم ایران هدف ندارند!!!

هدف در زندگی

اهمیت دانستن نقشه گنج در زندگی انسان

داشتن نقشه در زندگی باعث می‌شود انسان از هر چیزی برای رسیدن به هدفش استفاده کند؛ و هیچ‌چیز او را از مسیرش دور نکند. فرض کنید شما با نقشه تلفن همراهتان مسیر و مقصدی را پیدا می‌کنید. وقتی هدف را پیدا کردید وقتی مسیر را یاد گرفتید متوجه وسیله‌ها و ابزارهایی که شمارا به مسیر می‌رساند نیز می‌شوید.

 

مثلاً گوگل مپ را باز می‌کنید و می‌خواهید آدرس بیمارستان ناجا را پیدا کنید. بعد نقشه به شما نشان می‌دهد فاصله شما تا بیمارستان چقدر است؟ (بیمارستان ناجا در خیابان ولیعصر تهران است). همچنین نقشه به شما تخمین زمان رسیدن هم نشان می‌دهد. اکنون شما وسایل رسیدن به هدف را در ذهنتان می‌بینید. ماشین، اتوبوس، بی آر تی، مترو، موتور, پیاده، تاکسی، اسنپ و … در این زمان است که اگر مثلاً فلان دوستتان می‌خواهد به سمت خیابان ولیعصر برود به او میگویید ایول من هم با تو می‌آیم.

 

داشتن هدف در زندگی باعث می‌شود ابزارهای رسیدن به هدف به چشم بیایند. جالبی این موضوع اینجاست که خیلی از این ابزارها دم دست ما هستند ولی تا وقتی ما نمی‌دانیم چه می‌خواهیم چه اهمیتی دارند؟ من بهترین گوشت و مرغ و وسایل غذایی را در یخچال دارم وقتی ندانم چه غذایی می‌خواهم بپزم چه اهمیت دارد در یخچال من چیست؟

 

نمی‌خواهم بحث هدف در زندگی را ریز کنم. فقط می‌خواهم با همان نگاه بالا به پایین به زندگی هدف را توجیه کنم. اگر خوب هدفمان را که همان گنج اصلی ماست بشناسیم ابزارهایی که بعداً با آن‌ها روبرو می‌شویم برایمان جذاب و کارآمد می‌شوند. به‌عنوان‌مثال به رشته درسی ازدواج کار نوع ارتباط با دیگران و … توجه دیگری می‌کنیم.

حتما این مطلب را هم ببینید
آیا زندگی چیزی به غیر از مبارزه است؟

 

وقتی خانه آخر زندگی را ببینیم و هدف خلقت را به‌خوبی درک کنیم به‌سادگی با هرکسی ازدواج نمی‌کنیم به‌سادگی هر رشته‌ای را نمی‌خوانیم به‌سادگی به هرکسی اعتماد نمی‌کنیم و هرچقدر فهم ما نسبت به این موضوع بیشتر باشد می‌توانیم از این قسمت‌های مختلف زندگی به نفع خودمان استفاده کنیم. مثال همان دوستمان و بیمارستان است حال که میدانیم می‌خواهیم به خیابان ولیعصر برویم و دوستمان هم می‌خواهد همان‌جا برود به این راحتی از این فرصت نمی‌گذریم؛ زیرا دوستمان باعث می‌شود که ما زودتر به هدفمان برسیم.

 

این معجزه هدف است. فهمیدن هدف و داشتن هدف شرط زنده‌بودن و شرط زندگی کردن است. در تحقیقات روانشناسان یکی از اصلی‌ترین دلایل زنده ماندن اسیرهای جنگی داشتن هدف بود. شاید فردی ازنظر جسمی خیلی هم ضعیف باشد اما با داشتن هدف اینکه روزی کتاب خود را به پایان برساند دوران اسارت را به پایان می‌رساند وزنده می‌ماند.

 

اگر علاقه ی بیشتری نسبت موضوع هدف دارید پادکست صوتی آقای مثبت را گوش کنید

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

انتخاب در زندگی

تئوری انتخاب

انتخاب در زندگی     دانلود مستقیم ویدیو تعریف زندگی قسمت سوم   تعریف گنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست