خانه / نقشه گنج / بزرگترین مشکل جوانان در ايران
مشکلات جوانان امروز
مشکلات جوانان امروز

بزرگترین مشکل جوانان در ايران

مشکلات جوانان امروز

بخش ششم گنج پذیرش محدودیت ها

تا اینجا گنجی را که بدست آوردیم را مرور می کنیم. گنج ما تعریف زندگی شد این یعنی مدیریت علاقه ها و تلاش و مبارزه برای رسیدن به علاقه برتر بخش دیگر از گنج هستی پذیرش محدودیت هاست.(اگر از بحث عقب هستید لطفا دوره نفشه گنج را مطالعه کنید)

مشکلات جوانان امروز

انسان در کشمکش ای که بین علاقه و انتخاب های خود دارد باید محدودیت ها را بپذیرد. بپذیرد که یک روزی میمیرد. بپذیرد که یک روزی پیر می شود. بپذیرد که معده حجم مشخصی دارد. بپذیرد که نمی تواند پرواز کند. پذیرش این محدودیت ها مثل پذیرش همان موضوعی است که قبلا خدمتتان عرض کردم انسان باید بپذیرد که همه چیز را نمی داند.

انسان اگر محدودیت های خودش را بپذیرد آرامش می گیرد.اما چه محدودیتی؟ محدودیتی که بعد از تلاش و مبارزه و مدیریت علاقه به وجود آمده. اینگونه نباشد که انسان هیچ تلاشی انجام ندهد و بگوید بله من فقر را می پذیرد این یک محدودیت است که در زندگی من قرار گرفته است.

مشکلات جوانان امروز

به هیچ عنوان اینگونه نیست این بخش ششم گنج است پنج بخش قبلی باید در نهایت خود قرار بگیرند تا انسان یک محدودیت را قبول کند.

در همین دورانی که رکود اقتصادی وجود دارد خیلی از افراد وجود دارند که با زحمت کسب درآمد سالم و درآمدهای بالایی دارند و زندگی خودشان را بهبود می بخشند.آنها کسانی هستند که علی رغم محدودیت هایی که وجود دارد با تلاش و مبارزه این محدودیت ها را حل کردند.اما نکته ی زندگی اینجاست که بعضی وقتها نمیشود حل کرد.

حتما این مطلب را هم ببینید
زندگی بهتر عظمت خالق

زمانی که این کتاب را مینویسم از مرگ پدربزرگم ۱۶ روز میگذرد. بزرگترین و قطعی ترین محدودیت انسان مرگ و فرصت زندگی کردن. او محدود است تضمینی هم وجود ندارد که تا کی زندگی می کند. پذیرش محدودیت ها, انسان را رشد می‌دهد, آگاه می کند. باعث میشود انسان شادتر زندگی کند.

مشکلات جوانان امروز

تلاش و مبارزه را انجام می دهد و ولی می پذیرد که محدودیت‌هایی هم هست  و با این آگاهی آرام میگیرد.مثلا در بازی فوتبال. زمان بازی ۹۰ دقیقه است حالا وقت بازی تمام شده داور هم سوت زده یک بازیکن بگوید نه شما باید زمان بدهید من می توانم تیمم را برنده کنم. برخورد شما با این بازیکن چیست؟ نمی گویید که چه آدم نادان و لوسی است.زمان بازی جزوه قوانین و محدودیت هاست یا مثلا بازیکنی بگوید من اوت را قبول ندارم.اگر توپ به بیرون از زمین برود من بهتر بازی میکنم. شاید این تعابیر برای شما خنده دار باشد اما باور بفرمایید خیلی از انسانها دقیقا همین گونه زندگی می کنند.

مثل بخش های قبل این موضوع را نیز با دو معیار عقل و قدرت های درونی اعتبارسنجی می کنیم. آیا عقل شما نمی پذیرد که انسان دارای محدودیت‌های زیادی است؟آیا عقل شما با محدود بودن جهان تضادی دارد؟ آیا عقل شما میپذیرد که شما عمر جاودانه دارید و هر کاری که دوست دارید میتوانید انجام دهید؟


نقشه گنج دلیل و هدف خلقت زندگی ماست!تا ندانیم به کجا میخواهیم برویم مهم نیست چطور میرویم!

این مقاله بخشی از محصول صوتی نقشه راه است:

حتما این مطلب را هم ببینید
دانلود فایل صوتی چرا باید موفق شویم؟

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

تلاش در زندگی

آیا زندگی چیزی به غیر از مبارزه است؟

تلاش در زندگی گنج دوم و بخش دوم تعریف زندگی می‌شود تلاش در زندگی. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *