خانه / نقشه گنج / اگر ما شیر بودیم چه میشد؟!
تفاوت انسان و حیوان
تفاوت انسان و حیوان

اگر ما شیر بودیم چه میشد؟!

تفاوت انسان و حیوان

اگر ما شیر بودیم

داستان روزی را برایتان می‌نویسم که ما شیر بودیم. احتمال خیلی زیاد اگر ما شیر بودیم در آفریقا زندگی می‌کردیم نه ایران و قاعدتاً پدر و مادر ما هم شیر بودند.

به نظر شما بزرگ‌ترین دستاورد و خوشحالی ما چه چیزی بود؟ این‌که به‌جای شکار آهو شکار گورخر یا حیوانات بزرگ‌تری را داشته باشیم و به‌اصطلاح درامد بیشتری داشته باشیم. بزرگ‌ترین ترسمان چی؟ اینکه روزی نتوانیم شکار کنیم و از فقر بمیریم. به نظر شما زندگی ما چقدر متنوع و متفاوت بود؟ تقریباً بعد از رسیدن به بلوغ زندگی مرور شکار خواب و تولیدمثل می‌شد.

تفاوت انسان و حیوان

اگر شیر بودیم هیجان‌انگیزترین کاری که می‌توانستیم انجام دهیم جنگیدن با کفتارها و شغال‌ها بود که به قلمروی ما تعرض کرده‌اند. اگر شیر بودیم نمی‌توانستیم هیچ حیوانی را به تسخیر خودمان دربیاوریم و بگوییم مثلاً ای گوسفند تو خوب تغذیه کن که من از گوشت تو استفاده کنم.

اگر شیر بودیم به انسان‌ها حسادت می‌کردیم که برای حیات وزندگی انسان به زمین آمده‌ایم. اینکه انسان راحت باشد ازنظر جغرافیای و محیط‌ زیست و … اما ما انسان شدیم! انسانی که تاریخ ثابت کرده خیلی از مخلوقات را به تسخیر خود درآورده.

به نظر شما کمال یک گوسفند چیست؟ کمال گوسفند زمانی است که توسط یک انسان خورده شود. انسان این پنج حرف واقعاً قدرت دارد. اگر می‌خواهید قدرت او را لمس کنید فقط کافی است خوب این قسمت را بخوانید.

یک دشت سبز را تصور کنید که پر از پرنده‌های زیبا و سفید است و بالاسر شما پرواز می‌کنند سمت راست خودتان یک شیر را ببینید که به شما لبخند میزند و سمت چپتان یک خرس قهوه‌ای که توپی در دست دارد و می‌خواهد شما با او بازی کنید. ناگهان شیر به روی دوپا می‌رود و از خرس می‌خواهد که توپ را به سمت او شوت کند و او نقش دروازه‌بان را داشته باشد ناگهان کبوترها هم از بالای صدای تشویق سوت درمی‌آوردند که آفرین خرس تو می‌توانی! یک‌لحظه تصویر را نگه‌دارید. داریم چه‌کار می‌کنیم؟ فوتبال شیر و خرس را می‌بینیم؟ واقعاً؟ مگر می‌شود؟ نه ولی در ذهن ما شد. ما به کلمات نگاه می‌کردیم و تصویر می‌دیدیم این‌یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های انسان است این‌که می‌تواند فکر کند. تخیل (قدرت ذهن  را بخوانید) کند.

حتما این مطلب را هم ببینید
زندگی بهتر یا زندگی گوسفندی؟

قدرت ذهن انسان به‌اندازه قوی و بزرگ است که می‌توانید از هیچ خلق کند. پس یقیناً از این قدرت باید در جایی استفاده کند. سؤال اینجاست در کجا؟

 

بخش هایی از محصول صوتی نقشه راه

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

انتخاب در زندگی

تئوری انتخاب

انتخاب در زندگی     دانلود مستقیم ویدیو تعریف زندگی قسمت سوم   تعریف گنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست