خانه / نقشه گنج / مهم‌ترین نقطه‌ضعف ایرانی‌ها چیست؟
زندگی بهتر و تغییر دیدگاه
زندگی بهتر و تغییر دیدگاه

مهم‌ترین نقطه‌ضعف ایرانی‌ها چیست؟

زندگی بهتر و تغییر دیدگاه

زندگی بهتر و تغییر دیدگاه .اگر بخواهیم زندگی خودمان را بهتر کنیم و موفقیت را در زندگی بیشتر ببینیم باید زاویه دیدمان را عوض کنیم.نکته‌ی بسیار مهمی

است. “زاویه دید ” در ادامه این مقاله درباره نقطه‌ضعف ایرانی‌ها هم‌صحبت خواهم کرد.اما قبل از هر چیز می‌خواهم با یک مثال این موضوع را برای شما روشن کنم.

فرض کنید یک کلمه “عزیزم” توسط یک آقای رئیس به خانم‌های مختلف به چند صورت می‌تواند نقش بازی کند.

نگاه منشی:وای چه رئیس بی‌ادبی!حتماً می‌خواهد از من سو استفاده کند!

نگاه خانم حسابدار شرکت:فکر کنم می‌خواهد از من خواستگاری کند!

نگاه خواهر کوچک این آقا:وای داداش چه مهربان شده!

نگاه خواهر بزرگ این آقا:پول ندارمااا!!!

نگاه خانمی که تازه وارده شرکت شده:وای چه فضای دوستانه و صمیمی

و هزاران هزار زاویه دید از آدم‌های مختلف باعث می‌شود یک کلمه “عزیزم” هزاران معنی پیدا کند.پس این بار در نقشه گنج درباره همین موضوع صحبت می‌کنیم!زاویه دید ! طرز نگاه !

میدانید مهم‌ترین نقطه‌ضعف ایرانی‌ها چیست؟ زاویه دید صفر یا صد.یا همه‌یاهیچ.جالبِ بدانید این طرز فکر را,علم هم زیر سؤال برد!یکی از مباحثی که در علوم کامپیوتر موردمطالعه قرار می‌گیرد بحث منطق فازی است.همان‌طور که میدانید علم کامپیوتر بر پایه صفر و یک ساخته‌شده.یعنی دقیقاً مفهوم یا همه‌یاهیچ.دقیقاً نگاه صفر و صدی.منطق فازی بیان می‌کند که ما به‌جایی که بگویم یا صفر یا یک بگویم از صفرتا یک.صبر کنید مثالی برایتان بزنم.تعریف فرد جوان چیست؟فردی که سنش بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشد را جوان میگویند.حالا کسی که سنش ۳۴ سال ۳۶۴ روز است جوان است کسی هم که سنش ۱۸سال و یک روز است جوان است.اما منطق فازی این موضوع را رد می‌کند!

حتما این مطلب را هم ببینید
98 درصد مردم ایران هدف ندارند!!!

منطق فازی می‌گوید کسی که ۱۸ سال و ۱ روزش است صدر در صد جوان است و فردی که ۳۴ سال ۳۶۴ روزش است ۱ درصد جوان است.مثال دیگر درباره هوا است.روز از طلوع خورشید تا غروب خورشید است.حالا هر ساعتی بین این زمان‌ها از شما پرسیده شود شما می‌گوید روز است؟!رأس ساعت ۵ که طلوع است روز است تا رأس غروب؟

زندگی بهتر و تغییر دیدگاه در نقشه گنج همین را بررسی می‌کند.کاندیدهای ریاست جمهوری را به یاد دارید؟طرفدارانشان را چطور؟!عموم طرفدارها چنین نگاهی به زندگی دارند!یا بهشت یا جهنم! خیلی سخت است فرد موردنظر را سنگین سبک کنیم.وبه جای جمله مسخره ان فرد خوب یا بد است.بگوییم به نظر “من” آن فرد ۴۰ درصد ضعف دارد و ۶۰ درصد قوت که درمجموع به نظر “من” فرد خوبی است. زندگی بهتر و تغییر دیدگاه انسان حکم ان دوربینی را دارد که ناخداها در کشتی‌هایشان استفاده می‌کنند.ماهم با این کشتی دنبال گنج می‌گردیم.هر جلسه موضوعی از نقشه گنج را بررسی می‌کنیم.امروز زندگی بهتر و تغییر دیدگاه بزرگ‌ترین کلید و بزرگ‌ترین ضعف جوانان و مردم کشور ماست.یعنی اگر کسی  بتواند چند ثانیه یک اتفاق را به دو قسمت خوب و بد تقسیم کند و بگوید این فرد یا آن اتفاق ازنظر من انقدر خوب است انقدر بد ریشه خیلی از دعواها و درگیری‌ها خشک می‌شود.برای اطلاعات بیشتر میتوانید پست تغییر نگرش را بخوانید!!

 

تمرین:می‌خواهم با زاویه دیدی که به شما یاد دادم سؤالاتی بپرسم ؟کاندیدهای مخالف شما در ریاست جمهوری چطور آدمی بود؟به نظر شما تیم استقلال یا پرسپولیس چه جور تیمی است؟

حتما این مطلب را هم ببینید
زندگی بهتر یا زندگی گوسفندی؟

 

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که میتوانستیم باشیم کسی که هستیم را میبیند.من در این سایت بهشت میسازم...

همچنین ببینید

انتخاب در زندگی

تئوری انتخاب

انتخاب در زندگی     دانلود مستقیم ویدیو تعریف زندگی قسمت سوم   تعریف گنج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست