میتوانید در یک کلمه زندگی را معنا کنید؟

تعریف زندگی چیست

تعریف زندگی چیست

تعریف گنج بخش اول

حال که شیوه خواندن نقشه گنج را به‌خوبی فراگرفتیم و فهمیدیم که چگونه از عقل و قدرت‌های درونی برای رسیدن به گنج که همان زندگی صحیح هدف خلقت است استفاده کنیم به معرفی این گنج در هفت مرحله می‌پردازیم.

اولین مرحله و مهم‌ترین دلیلی که انسان زندگی می‌کند بخشی است به اسم تمایلات یا علاقه.

یعنی یک بخش از هفت بخش  گنج ما علاقه است. تمام مردم دنیا هم در این مورد اتفاق‌نظر دارند.

تعریف زندگی چیست

آیا زندگی خارج از علاقه‌های انسان است؟ یکی علاقه به خوانندگی دارد یکی دیگر علاقه به دیدن طبیعت شخص دیگر علاقه به کسب‌وکار و شخص دیگر علاقه به کارهای ورزشی. این دنیا و این انسان‌ها بر پایه علاقه خودشان است که دست به خیلی از کارها می‌زنند.

علاقه باعث می‌شود اختراعات جدید ساخته شود. تخیلات انسان پیرامون چیست؟ پیرامون علاقه‌ها و دوست‌داشتنی‌های او.انسان وقتی موسیقی گوش می‌کند و چشم‌هایش را می‌بندد ذهن او به کجا می‌رود؟ اساساً تمام آدم‌ها درگیر همین بخش از گنج یا زندگی هستند آن‌هم علاقه و تمایلات است.

شما می‌توانید این بخش زندگی را در زندگی جنایتکاران و جاه‌طلبان تاریخ نیز مشاهده کنید. علاقه به جاه‌طلبی باعث کشتن میلیون‌ها انسان در طول تاریخ بوده است. شما هیچ‌وقت نمی‌توانید هیچ‌کس را پیدا کنید که بگوید من به دنبال تمایلات و تخیلاتم نیستم. من دنبال چیزی بالاتر از تمایلات خود هستم. خوب ما هم میگوییم این همان علاقه تو هست که کاملاً باعقل هم جور درمی‌آید.

تعریف زندگی چیست

انسان در پی علاقه‌هایش خیلی کارها می‌کند. گفتم شرط خواندن نقشه و  مبنای تمام صحبت‌های من چیست؟ عقل و قدرت‌های درونی که به خلاصه آن را فطرت می‌نامند. آیا تمایلات انسان را عقل رد می‌کند؟ آیا تمایلاتی که در ذهن شما قرار دارد را علاقه‌های درونی‌تان یعنی فطرت رد می‌کند؟ آیا می‌توانید بگویید اصلی‌ترین موتور محرک انسان موضوعی به‌غیراز علاقه است؟ آیا علاقه و عشق به یک فرد به یک طرز فکر یا به کشور باعث نشد که خیلی از افراد به خاطر آن علاقه از زندگی و جانشان هم بگذرند؟ داستان عشاق تاریخ زندگینامه کسانی که درراه کشورشان کشته شدند و داستان قهرمانان بزرگ ایران و جهان ,جوششی به‌غیراز علاقه در وجود آن‌ها بوده است؟ اما این همه ی ماجرا نیست!!!

حتما این مطلب را هم ببینید  سلام به سایت من خوش اومدین!

نقشه گنج دلیل و هدف خلقت زندگی ماست!تا ندانیم به کجا میخواهیم برویم مهم نیست چطور میرویم!

این مقاله بخشی از محصول صوتی نقشه راه است:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *